Barevné (Fancy) diamanty

Diamanty se v přírodě vyskytují jako jediné drahokamy ve všech barevných modifikacích – nejčastěji se setkáváme s čirými. U klasických diamantů platí, že čím je diamant čirejší, tím je dražší. Vedle těchto čirých diamantů existuje však třída diamantů známá jako barevné diamanty ( Fancy diamonds nebo Fancy colored diamonds), které jsou opravdu barevné včetně barev jako je modrá, růžová, žlutá, zelená, oranžová atd. Těchto přírodně zbarvených diamantů se těží desetitisíckrát méně, než diamantů bílých, čirých.

Přírodní barevné diamanty ilustrují exkluzivní eleganci přírody. Rarita je nejdůležitější vlastnost barevných diamantů. Barva je hlavní atribut, který odlišuje, jak vzácný a cenný je barevný diamant. Nejznámější vzácné barvy jsou sytě růžové, modré a zelené se středními až tmavými odstíny v kombinaci se střední sytostí. Navíc i velmi nepatrný rozdíl v barvě může mít velký vliv na hodnotu.

Lesk, sytost a intenzita jsou nejdůležitějšími faktory, které mají vliv při nákupu barevného diamantu.

Právě poptávka v posledních letech stoupá i po barevných, fancy, diamantech. Čím sytější zbarvení fancy diamant má, tím více roste jeho cena. V současné době není na světě dlouhodobě obchodovaná komodita, která by předčila výkon barevných diamantů. Společně se zlatem jsou zároveň díky svému kontinuálnímu růstu barevné diamanty označeny jako nejstabilnější investiční nástroj vůbec. Umíte si představit jako investici samostatný fancy diamant a nebo jako investiční šperk, kde je takový krásný fancy diamant součástí? Vše je možné. 😉

Velmi rádi Vás zasvětíme do podrobnějších informací na osobní schůzce. 🙂

Přejít nahoru