Historie šperků

Slovo diamant znamená v původním řeckém tvaru nezničitelný. Kromě specifických vlastností láká lidské oko i krásou a vysokou hodnotou. Proto je jeho nejznámější využití právě v oboru šperkařství, kde se z diamantu vybrušuje briliant.

Pokud se řekne slovo diamant, asi 90 % lidí si vybaví diamanty, které jsou využívané ve šperkařství. Skoro každý z nás si představí zásnubní prsten s briliantem, diamantové náušnice, modré diamantové srdce z Titaniku a podobně. I přesto, že diamanty využité tímto způsobem tvoří tu menší část, je to dáno počtem požadavků, které musí kámen splňovat, aby mohl být součástí šperků.

Šperky byly vždy symbolem krásy, elegance a vkusu, představovaly magické symboly, vyjadřovaly také společenské postavení a moc jejich majitele. Šperky se ve všech lidských společenstvích nosí už celé tisíce let a jejich obliba i účel jsou stále stejné. Až do 19. století mnohé šperky vyjadřovaly určité poselství, které do nich často bývalo vyryto, nebo ho vyjadřovalo uspořádání jednotlivých drahých kamenů.

V 19. a 20. století obliba šperků výrazně vzrostla, jelikož bohatly střední vrstvy. Také technický pokrok a využití nových technologií výroby přinesly možnost využití nových materiálů a umožnily tak otevřít cestu různorodější výrobě, rozmanitému designu a možnostem zpracování.

Specializujeme se převážně na prodej šperků vyráběných lidskou rukou, osazených pouze přírodními diamanty všech dostupných barev, jako jsou všeobecně známé bílé, černé, žluté i růžové diamanty a to ve všech typech brusů (Briliant, Cushion, Radiant, Emerald, Heart, Oval, ….). Dokážeme uspokojit také zákazníky, kteří netouží pouze po diamantu, ale preferují i jiné typy drahých kamenů, jako jsou například Safír, Smaragd, Rubín ….. .

Naším cílem je nabídnout všem zákazníkům odbornou individuální pomoc a radu při výběru a nákupu šperků, ale také vysokou profesionalitu v případě požadavku výroby šperků na zakázku. Výroba „individuálních šperků“ či „investičních šperků“, kdy s budoucím majitelem konzultujeme kroky vedoucí ke vzniku originálu dle jeho přání, požadavku na cenu a mnohdy i vlastního designu, je jedna z našich činností, které jsou stále častěji vyhledávány.

Šperky jsou nejen kvalitní a krásné, ale uspokojí i svou cenovou dostupností. Diamant vysokých kvalit a exkluzivních parametrů zasazený do šperku může být nejen krásnou a cennou ozdobou, která zdobí svého majitele a je možno ji předávat po generace, ale může se stát i velmi dobrou investicí do budoucna.

Všechny námi nabízené šperky mají platný punc a každý jednotlivý šperk je opatřen individuálním certifikátem, ve kterém jsou uvedeny údaje jak o diamantech, tak i o zlatu a případně dalších drahých kamenech.

Věříme, že budete s našimi šperky a poskytnutými službami spokojeni a radost, kterou dárkem od nás uděláte Vámi milované osobě, či sami sobě, bude pro nás tou největší odměnou.

Přejít nahoru